Objętość CV

Zdjęcie w CV dyrektora oddziału

Gdy zacząłem produkować swoje CV, które miało mi zapewnić posadę dyrektora oddziału placówki finansowej, o jakiej marzyłem od wielu, lat okazało się, że gdyby życiorys miał zawierać wszelkie informacje, jakie chciałbym w nim umieścić, jego objętość wynosiłaby ponad dwie strony A4, czyli nieco za dużo jak na wymogi rekrutacyjne, dyrektor oddziału Legnica. Oczywiście mogłem zagęścić linijki i napisać wszystko skrótowo, jednak w taki sposób powstałby mało czytelny i przejrzysty dokument o długości 1,5 strony A4.

Na pewno każdy, kto kiedykolwiek brał udział w procesach rekrutacyjnych zdaje sobie sprawę, że rekruterzy organizujący nabór posiadają określone wymagania co do formy i objętości dostarczanych dokumentów. Idealne CV ma zaledwie jedną stronę A4, jest przejrzyste, czytelnie napisane i zachęcające do wglądu. Nieprzekraczalnym maksimum są jednak dwie strony, które dla niektórych, w tym dla mnie, i tak stanowią bardzo małą objętość.

Przygotowując życiorys na stanowisko dyrektora oddziału postanowiłem usunąć ze swojego dokumentu pewne najmniej ważne informacje. Jakiś czas zastanawiałem się, które to są te najmniej istotne, by nie wyrzucić czasem czegoś, na co komisja rekrutacyjna mogłaby zwrócić uwagę. Jeszcze nie wiem czy stworzony przeze mnie dokument spełnia swoją rolę, bo na razie nie dostałem żadnego zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Niedługo na pewno to się zmieni.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *