Dużo stresu

Ból brzucha dyrektora oddziału

Zarządzanie oddziałem bankowym wiąże się z dużym stresem i odpowiedzialnością. Czasem marzy mi się, by obudzić się rano i nie być tym, kim jestem. By z moich barków spadł obowiązek czuwania nad pracą kilkunastu osób i martwienia się o to, czy osiągniemy odpowiedni poziom sprzedaży i zadowolimy moich pracodawców. Chciałbym móc wziąć wolne od odpowiedzialności – móc pobyć zwykłym pracownikiem, który martwi się tylko i wyłącznie o swoją pracę, a nie pracę kilkunastu różnych osób. Życie takich zwykłych pracowników jest o wiele mniej skomplikowane niż moje, kierownik oddziału Chełm.

Czasem to, co dzieje się u nas w firmie tak bardzo wpływa na moje samopoczucie, że muszę się czymś wzmocnić. Często sięgam po krople lub tabletki na uspokojenie, czasem wystarcza też melisa. Przez stres związany z pracą niedawno odezwały się moje wrzody, które przez jakiś czas miałem wyleczone. Teraz nie mam – wystarczy, że zjem coś ostrego lub gorącego, a żołądek odmawia mi posłuszeństwa, buntuje się i boli jak diabli. W poniedziałek mam wizytę u gastrologa. Pewnie dostanę jakieś leki i przykaz stosowania dobrej diety. Na jakiś czas będę musiał zapomnieć o smażonym jedzeniu.

Sami widzicie, że stanowisko kierownicze to nie tylko ochy i achy. To także duży stres, problemy ze zdrowiem i konieczność wyciszania się środkami farmakologicznymi.


3 komentarzy
 1. Avatar dla Ania

  Trzeba się odstresować, polecam jogę 😉

  Odpowiedz

 2. Avatar dla Remi77

  długotrwały stres mocno odbija się na naszym zdrowiu. Koniecznie trzeba umieć radzić sobie ze stresem.

  Odpowiedz

  1. Avatar dla doadmin

   No właśnie! Nie można pozwolić sobie na to, aby stres niszczył nam zdrowie. Pomocne mogą okazać się techniki relaksacyjne, hobby, aktywność ruchowa, czy po prostu muzyka.

   Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *