Dyrektor oddziału zagranicznej firmy

dyrektor oddziału

Trudno pracować z rodakami, zwłaszcza, w momencie kiedy trzeba nimi efektywnie zarządzać. Nie jest to możliwe, gdy wszyscy nie wykażą choć odrobiny chęci wypełniania obowiązków i subordynacji wobec szefa. Dyrektor oddziału ma za zadanie nie tylko koordynować działania swoich pracowników, ale również kontaktować się na bieżąco z zarządem firmy.

Kultura firmy

Będąc dyrektorem oddziału zagranicznej firmy musimy liczyć się z tym, że w każdym kraju obowiązuje nieco inny model zarządzania oraz kultury organizacji. Będąc osobą zarządzającą, nie zawsze uda się wszystko przenieść do naszych polskich realiów. Należy uświadomić zarządowi różnice w mentalności oraz sposobie pracy, które mogą mieć miejsce. Przy wspólnym porozumieniu i wyjaśnieniu różnic w podejściu do pracy oraz realizacji powierzonych zadań, można uczynić z naszej kultury wartość dodaną. W ten sposób zagraniczna korporacja zostanie wzbogacona nieco inną specyfiką pracy, która z pewnością zaimponuje wielu osobom.

Dyrektor oddziału zawsze musi pilnować, aby kultura firmy nie rozmyła się zbytnio w nowym miejscu i jednocześnie aby nie blokować napływu nowej energii, która może pomóc w rozwoju struktur firmy.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *