W którym regionie dyrektorzy oddziału zarabiają najwięcej?

zarobki dyrektorów

Stanowisko dyrektora oddziału charakteryzują zarobki znacznie powyżej średniej krajowej. Z powodu znacznego udziału prowizji w ilości miesięcznej pensji, warto zastanowić się nad tym, w którym regionie najbardziej warto aplikować na to stanowisko. Nie będzie zaskoczeniem, że województwa zachodnie dominują w zarobkach, również w sektorze bankowym.

Zarobki proporcjonalne do obowiązków

Zadaniem dyrektora oddziału jest kompleksowe koordynowanie działaniami kasjerów oraz doradców klienta.. Oprócz tego również może zajmować się on obsługą klientów, którzy bywają najbardziej wymagający – to osoby, które lokują w banku duży kapitał i zwykle wymagają szczególnego traktowania. Dla pracowników banku tacy klienci to skarb. W przypadku dyrektora oddziału, prowizja może stanowić nawet 16% całego wynagrodzenia.

Zarobki dyrektora oddziału w sektorze bankowym lub innej placówce finansowej, mogą sięgać nawet 12000, w zależności od miejsca położenia placówki oraz jej obrotów. W ogólnych zestawieniach zarobków dyrektorów banków, przodują wcześniej wspomniane województwa zachodnie. Jednak dla nieco mniej wymagających osób, wystarczające będzie rozpoczynanie swojej drogi w mniejszych placówkach, z dużymi perspektywami.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *