Obowiązki dyrektorów oddziału na 2019 rok

obowiązki w nowym roku

Dyrektorzy oddziałów w momencie nadejścia nowego roku, zwykle mają więcej pracy niż zwykle. To czas podsumowań, rozliczeń oraz wytężonej pracy nad koniecznością poprawy tego, co szwankuje w danej placówce. Często również kierownicy są zmuszeni do wprowadzenia istotnych zmian, które mogą nieco zdezorganizować systemy, które działały dotąd całkiem sprawnie.

Podatki, prawo pracy i urlopy

Dyrektorzy oddziałów muszą liczyć się z tym, że w nowym roku czekają ich kolejne zmiany związane z urlopami pracowników. Jeśli palcówki działały dotychczas również w niedzielę, kierownicy oddziałów po raz kolejny muszą zmienić system układania grafiku i rozliczania czasu pracy. Od stycznia 2019 pracujemy już tylko 1 niedzielę w miesiącu, trzeba więc pomyśleć, jak rozwiązać sprawę osób, które są zatrudnione na niepełny etat. Równie ważne jest rozliczanie ich urlopów oraz ustalenie, jaki stosunek pracy będzie dla danej osoby najkorzystniejszy.

Każdy początek roku to również czas rozliczeń podatkowych. Dyrektorzy oddziału wraz z księgowymi, jak co roku dokładają starań, by każdy pracownik otrzymał swoje rozliczenie na czas. Poza tym zawsze pozostaje otwarta kwestia młodych mam, które coraz chętniej korzystają z przywilejów, które przysługują im z tytułu posiadania małego dziecka. Te wszystkie zmiany musi uwzględnić nie tylko dział kadr, ale również sam dyrektor oddziału. Większość z osób na tym stanowisku, na szczęście jest dobrze przygotowana na tego typu działania, już od początku podjęcia pracy na tym stanowisku.


5 komentarzy
 1. Avatar dla Marek

  Dyrektor zawsze dużo ma na głowie

  Odpowiedz

 2. Avatar dla Marcin

  Zarobki dyrektorów są duże, ale i obowiązków mają dużo. Poza tym odpowiedzialność spoczywa na dyrektorze.

  Odpowiedz

  1. Avatar dla Antoni

   Zgadzam się Marcinie w 100 procentach

   Odpowiedz

 3. Avatar dla Ulla

  Na stanowisku dyrektora powinna przede wszystkim znaleźć się odpowiednia osoba.

  Odpowiedz

  1. Avatar dla Antoni

   Oczywiście, nie każdy się nadaje na dyrektora 😉

   Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *