Zmiany dla samozatrudnionych

samozatrudnienie

Od nowego roku samozatrudnieni mają odetchnąć z ulgą. Planowane ulgi podatkowe znacznie ułatwią zakładanie swojej działalności, zmniejszając również podatki, które do tej pory spędzały sen z powiek młodych ludzi, którzy chcieli założyć własne firmy, jednak stała na przeszkodzie bariera opłat.

Korzystne warunki dla dyrektorów oddziałów

Dyrektorzy oddziałów są często zatrudniania na kontraktach menadżerskich. Do tej pory płacili oni ZUS na warunkach preferencyjnych w nieco niższej kwocie (kilkaset złotych) przez dwa lata. Pytanie tylko, co robić po zakończeniu kontraktu? Zdarzały się przypadki, kiedy kontrakt był rozwiązywany. Dana osoba zostawała „na lodzie” z firmą, którą musiała zamykać, bo nie zawsze mieli możliwość rozwijać ją dalej.

Obecnie będzie możliwe utrzymanie firmy znacznie dłużej, na lepszych warunkach. Ilość programów doradczych i tych związanych z dofinansowaniami stale rośnie, a zakładanie własnej działalności staje się proste jak nigdy wcześniej. Być może zachęci to dyrektorów oddziałów (zwłaszcza tych najmłodszych), do postawienia wszystkiego na jedną kartę i założenia własnych działalności, które potem uda im się z dużym sukcesem rozwinąć. Czekamy na dalsze zmiany w tym zakresie.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *