Zyski dyrektora oddziału

pieniądze

Często wiele osób zastanawia się, skąd biorą się wysokie pensje dyrektorów oddziałów. To nie tylko podstawa, to również rozbudowany system premiowy, który tak naprawdę niewiele osób jest w stanie zrozumieć, nawet po zgłębieniu tematu. Prawda jest taka, że w tym przypadku kilka osób pracuje na to, żeby zarobki wyglądały zadowalająco.

Motywacja pracowników a zarobki dyrektora oddziału

Jednym z głównych zadań dyrektora oddziału jest więc takie motywowanie pracowników, by wyniki były jak najbardziej zadowalające obie strony. Nie jest to łatwe, biorąc pod uwagę tzw. czynnik ludzki, który zawsze należy brać pod uwagę przy pracy sprzedażowej. Nie oznacza to, że na pewno proces się nie powiedzie, ale nie warto na nim do końca polegać.

Czy da się przyzwoicie zarobić w banku? Da się. Produkty są stosunkowo drogie, a prowizje naprawdę wysokie. Jednak w tym wszystkim warto mieć również na uwadze to, że któryś miesiąc może okazać się nieco gorszy i wtedy, niestety, nawet kierownik oddziału z bogatym doświadczeniem zarobi nieco mniej. Warto zatem sobie przemyśleć, czy jesteśmy gotowi na to, by sprawę naszego wynagrodzenia prawie w całości pozostawić innym – w końcu kierownicy obsługują dość wąską grupę klientów.


5 komentarzy
 1. Avatar dla Leny

  Im wyższe stanowisko, tym wyższe zarobki i tym więcej osób na nie pracuje. Trzeba się z tym pogodzić.

  Odpowiedz

 2. Avatar dla tomi

  No na zarobki dyrektora pracują jego podwładni

  Odpowiedz

  1. Avatar dla Antoni

   Po części na pewno tak, ale zarządzanie ludźmi i w ogóle całym oddziałem to też praca 😉

   Odpowiedz

 3. Avatar dla tidol

  Ludzie na niższych stanowiskach zawsze będą wygarniać wysokie zarobki swoim przełożonym.

  Odpowiedz

  1. Avatar dla Antoni

   Niestety, taka już jest mentalność ludzi.

   Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *