Dyrektor Finansowy

NES Global Talent jest firmą rekrutacyjną specjalizującą się w stanowiskach technicznych. 500 doświadczonych rekruterów NES wspiera Kandydatów i firmy w 28 krajach, z 45 biur w branżach: Energetyka, Budownictwo i Nieruchomości, Nafta i Gaz, Farmacja, IT, Produkcja.

Dla Naszego klienta, jednego z liderów branży budowlanej poszukujemy osoby na stanowisko:

Zakres obowiązków:
  • Współtworzenie i wdrażanie strategii spółki w zakresie finansowym długo i średniookresowym, zarządzanie ryzykiem biznesowym;
  • Analiza danych finansowych i wariancji;
  • Zarządzanie płynnością i ryzykiem finansowym;
  • Restrukturyzacja struktur organizacyjnych w celu zwiększenia wartości firm;
  • Nadzór i kierowanie pracą wydziału finansowego;
  • Kierowanie zespołem i coaching podwładnych w celu osiągnięcia wspólnych celów;
  • Optymalizacja procesów biznesowych zgodnych z celami biznesowymi firmy (KPI) bieżąca współpraca z biznesem, doradztwo i wsparcie decyzji biznesowych i strategicznych;
  • Przygotowanie pełnego pakietu raportów wymaganych przez zarząd oraz wymaganych przepisami prawa (tj. Rzeczywiste wyniki w stosunku do budżetu, prognoza w stosunku do budżetu, spełnienie kluczowych wskaźników wydajności i wiele innych szczegółowych raportów);
  • Współpraca z instytucjami finansowymi, bankami, audytorami i urzędami skarbowymi;
  • Wdrażanie projektów strategicznych;
  • Wdrażanie standardów firmy w oddziałach zamiejscowch (współpraca z lokalnymi menedżerami i pracownikami);
  • Przygotowanie projektów inwestycyjnych (nakłady inwestycyjne), w tym uzasadnienie działalności, podstawowe parametry finansowe (NPV, IRR, zwrot) uzupełnione o analizę wariancji i ryzyka;
Wymagania
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku min. 5 lat
  • Wykształcenie kierunkowe
  • Doświadczenie w spółce budowlanej/inwestycyjnej – warunek konieczny
  • Doświadczenie w budowaniu i zarządzaniu zespołem
  • Wysokie umiejętności komunikacyjne i interpersonalne
Oferujemy
  • Samochód służbowy
  • Udział w ciekawych projektach
  • Interesującą i pełną wyzwań pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych
  • Pakiet socjalny: karta Multisport, ubezpieczenie grupowe, ZFŚS, dofinansowanie do wyjazdów urlopowych