Główna Księgowa / Główny Księgowy

Ogłoszenie numer: 4328675, z dnia 2021-03-22

DYSTRYBUTOR CZĘŚCI SAMOCHODOWYCH zatrudni na stanowisko;

Miejsce pracy: małopolskie / Rząska

Opis stanowiska

  • Kompleksowe prowadzenie i kontrolę pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości oraz przepisami prawa podatkowego.
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych, w tym rocznego sprawozdania finansowego oraz bieżąca współpraca z biegłymi, audytorami itd.
  • Naliczanie podatków i sporządzanie deklaracji podatkowych PIT, JPK-V7, PFRON oraz innych wymaganych przepisami.
  • Prowadzenie sprawozdawczości dla odpowiednich instytucji w tym : GUS, Urząd Marszałkowski oraz pozostałe.
  • Reprezentowanie firmy przed instytucjami zewnętrznymi i organami kontroli.
  • Współpraca z kierownikami poszczególnych komórek organizacyjnych.
  • Nadzór merytoryczny i organizacyjny nad podległym zespołem księgowym.
  • Wdrażanie i usprawnianie procedur księgowo-podatkowych oraz optymalizacja procesów księgowych.

Wymagania

  • Kilkuletnie doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego .
  • Praktyczna i aktualna znajomość ustaw, przepisów, zasad księgowania oraz prawa podatkowego.
  • Umiejętność zarządzania pracą podległego zespołu.
  • Samodzielność, dokładność, rzetelność.
  • Znajomość pakietu MS Office.
  • Mile widziana znajomość języka angielskiego.

Oferujemy

  • Pracę w stabilnej firmie o wieloletnim doświadczeniu w branży motoryzacyjnej.

  • Wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i zaangażowania.