Główna Księgowa / Główny Księgowy

Ogłoszenie numer: 5956185, z dnia 2021-11-19

Klient portalu Praca.pl

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1990 roku. Od początku podstawowym zakresem działalności firmy była hurtowa i detaliczna sprzedaż paliw silnikowych i oleju opałowego. Aktualnie Przedsiębiorstwo zatrudnia około 80 pracowników, posiada osiem własnych stacji, bazę logistyczno-magazynową, flotę nowoczesnych autocystern. Obecnie nasze stacje paliw znajdują się w Boczowie, Jarocinie, Kluczborku, Kobylinie, Krotoszynie, Myszęcinie, Pleszewie, Przybysławicach. Od 30 lat gwarantujemy najwyższą jakość produktów i usług nieustannie rozwijając naszą działalność i grono klientów. Zapraszamy Państwa do współpracy w szerokim zakresie naszej oferty.

Miejsce pracy: wielkopolskie / Ligota - gmina Raszków

Opis stanowiska

  • samodzielne prowadzenie księgowości,
  • prowadzenie pełnej i uproszczonej księgowości podmiotów gospodarczych,
  • dekretowanie i księgowanie operacji gospodarczych,
  • prowadzenie procesu uzgadniania rozrachunków i transakcji finansowych oraz rozliczanie operacji finansowych,
  • prowadzenie ewidencji księgowej,
  • księgowanie faktur od dostawców i przygotowywanie płatności,
  • prowadzenie bieżących rozliczeń z bankami i innymi instytucjami finansowymi,
  • potwierdzanie sald należności i zobowiązań z kontrahentami oraz uzgadnianie rozrachunków, w tym także wyjaśnianie zaistniałych różnic,
  • obsługiwanie programów księgowych REWIZOR, INSERT GT, SUBIEKT, COMARCH XL,
  • sporządzanie deklaracji podatkowych, tj. CIT, VAT, podatek od nieruchomości,
  • sporządzanie raportów finansowych; współpraca z klientami zewnętrznymi firmy, tj. dostawcami usług, kancelarią prawną, urzędami, biegłym rewidentem, itp.,
  • sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  • przechowywanie dowodów księgowych oraz dbanie o prawidłowy obieg dokumentów finansowych,
  • opiniowanie sporządzanych umów z kontrahentami w zakresie rozliczeń finansowych i podatkowych,
  • aktywna współpraca i reprezentowanie spółki w kontaktach z doradcami podatkowymi oraz organami podatkowymi.

Wymagania

  • wykształcenie średnie lub wyższe o profilu rachunkowym (ekonomia, finanse, zarządzanie),
  • doświadczenie zawodowe wystarczające do samodzielnego prowadzenia księgowości,
  • dobra organizacja pracy oraz samodzielność w działaniu,
  • obsługa programów księgowych,
  • obsługa urządzeń biurowych,
  • doświadczenie w branży paliwowej będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy

  • umowa o pracę i atrakcyjne wynagrodzenie,
  • stabilne warunki zatrudnienia,
  • możliwość kreowania własnego środowiska pracy,
  • opiekę medyczną,
  • stałe godziny pracy.